Paracetamol Aurovitas Tabletki 50 sztuk

12,99 

SKU: iAPTEKA1 9118 Kategoria:

Opis

Paracetamol Aurovitas Tabletki 50 sztuk

Opis

OTC – lek wydawany bez recepty.

Lek Paracetamol Aurovitas jest stosowany w celu złagodzenia łagodnego do umiarkowanego bólu i (lub) zmniejszenia gorączki [np. ból głowy i ból zęba].

Przechowywanie i użytkowanie

Podanie doustne.
Należy zapoznać się z treścią ulotki przed zastosowaniem leku.

Zalecenia dotyczące dawkowania:
Dorośli, osoby starsze i dzieci w wieku 16 lat starsze (o masie ciała powyżej 55 kg):
Należy przyjąć jedną do dwóch tabletek Paracetamol Aurovitas 500 mg na raz, do 4 razy na dobę.
Nie należy stosować dawki dobowej paracetamolu większej niż 6 tabletek (3000 mg).

Dzieci w wieku 10 – 15 lat (o masie ciała 40-55 kg):
Należy przyjąć jedną tabletkę Paracetamolu Aurovitas 500 mg na raz, do 4 razy na dobę.
Nie należy stosować dawki dobowej paracetamolu większej niż 4 tabletki (2000 mg).
Leku nie należy stosować u dzieci w wieku poniżej 10 lat.

Odstęp pomiędzy dawkami musi wynosić co najmniej 4 godziny i nie należy przyjmować więcej niż 4 dawki na dobę.
Tabletkę należy połknąć w całości, popijając dużą ilością wody.
Należy zapoznać się z treścią ulotki przed zastosowaniem leku.

Przechowywanie: Przechowywać w temperaturze otoczenia

Wymiary:
Wysokość: 56 mm.
Szerokość: 111 mm.
Głębokość: 42 mm.

Opakowanie: Pudełko

Skład

Każda tabletka zawiera 500 mg paracetamolu

Producent

Aurovitas Pharma Polska Sp. z o.o.

Adres producenta

Aurovitas Pharma Polska Sp. z o.o.
ul. Sokratesa 13D lokal 27
01-909 Warszawa

Ostrzeżenie dotyczące bezpieczeństwa

Lek przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.

Liczba jednostek

Liczba jednostek: 50

Dolna granica wieku

Zalecana: 10 rok/lata/lat