Apap Lek przeciwbólowy przeciwgorączkowy 6 sztuk

4,99 

SKU: iAPTEKA1 529 Kategoria:

Opis

Apap Lek przeciwbólowy przeciwgorączkowy 6 sztuk

Opis

Paracetamolum 500 mg, tabletki powlekane

Wskazania bóle:
– głowy, w tym napięciowe bóle głowy
– menstruacyjne
– zębów
– mięśni
– kostno-stawowe
– gardła
– nerwobóle
– gorączka w przeziębieniu i grypie

OTC – Lek wydawany bez recepty

Przechowywanie i użytkowanie

Dawkowanie i droga podania
– Dorośli: pojedyncza dawka: 1-2 tabletki powlekane (500-1000 mg paracetamolu), w razie konieczności 3 do 4 razy na dobę; maksymalna dawka dobowa: 8 tabletek powlekanych (4 g paracetamolu).
– Młodzież w wieku powyżej 12 lat pojedyncza dawka: 1 tabletka powlekana (500 mg paracetamolu), w razie konieczności 3 do 4 razy na dobę; maksymalna dawka dobowa 4 tabletki powlekane (2 g paracetamolu).
Podanie doustne. Należy przestrzegać co najmniej 4 godzinnego odstępu między kolejnymi dawkami. Bez konsultacji z lekarzem nie należy stosować leku, jeśli ból utrzymuje się dłużej niż 5 dni, a gorączka dłużej niż 3 dni. Należy zapoznać się z treścią ulotki przed zastosowaniem leku.

Przechowywanie: Przechowywać w temperaturze otoczenia

Wymiary:
Wysokość: 51 mm.
Szerokość: 84 mm.
Głębokość: 15 mm.

Opakowanie: Pudełko

Skład

1 tabletka powlekana zawiera: substancję czynną: 500 mg paracetamolu oraz substancje pomocnicze

Producent

US Pharmacia Sp. z o.o.

Ostrzeżenie dotyczące bezpieczeństwa

Ostrzeżenia Lek zawiera paracetamol. Nie stosować razem z innymi lekami zawierającymi paracetamol. W razie przedawkowania należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem, nawet gdy nie występują objawy.

Liczba jednostek

Liczba jednostek: 6