Theraflu Extra Grip 650 mg + 10 mg + 20 mg Lek wieloskładnikowy 14 sztuk

26,24 

SKU: iAPTEKA1 12493 Kategoria:

Opis

Theraflu Extra Grip 650 mg + 10 mg + 20 mg Lek wieloskładnikowy 14 sztuk

Najważniejsze cechy produktu

zwalcza objawy grypy I przeziębienia: zatkany nos, ból gardła, kaszel, gorączka, ból głowy, bóle mięśni, kichanie, katar, nie pozwól, by grypa zepsuła ci dzień

Opis

Gdy nagle dopada Cię przeziębienie lub grypa, zwykle towarzyszą im także inne dolegliwości, takie jak ból głowy, gorączka czy katar. Ryzyko ich wystąpienia nasila się szczególnie w okresie wiosennym i jesiennym, ale Twój organizm jest na nie narażony przez cały rok, a przecież nie chcesz, by choroba pokrzyżowała Twoje plany. Zastanawiasz się co na przeziębienie lub grypę? Theraflu Extra Grip z 650 mg paracetamolu to wieloskładnikowy lek, który zaczyna działać już w 10 minut*, powstał po to, aby łagodzić objawy przeziębienia i grypy. Theraflu Extra Grip zawiera skuteczną formułę zawierającą połączenie trzech czynnych substancji (paracetamol 650mg, fenilefryna 10mg i feniramina 20mg), które pomagają obniżyć gorączkę, łagodzić ból głowy, odblokować nos i równocześnie pomaga w nawodnieniu organizmu.** Stosuj już od pierwszych objawów*** przeziębienia i grypy. Theraflu zwalcza symptomy infekcji wirusowych – przeziębienia i grypy, a także pomaga nawadniać organizm.**** Paracetamol na przeziębienie, działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo, a dwie dodatkowe substancje – maleinian feniraminy 20mg i chlorowodorek fenylefryny 10mg – pomagają zmniejszyć przekrwienie i obrzęk błony śluzowej nosa oraz pozbyć się kataru. Theraflu Extra Grip to skuteczny lek na przeziębienie, który rozpuszcza się w gorącej wodzie, tworząc roztwór doustny o naturalnym, cytrynowym aromacie. Sprawdź saszetki przeciwgrypowe i przekonaj się, że to Twoja ekstra pomoc, gdy zbliża się przeziębienie lub grypa! Theraflu Extra Grip to właściwia formuła w walce z przeziębieniem i grypą. Zadbaj o siebie w troscę o bliskich.

*Dotyczy działania paracetamolu. Jego maksymalne stężenie w osoczu występuje od 10 do 60 minut po podaniu doustnym.
**W oparciu o sposób przyrządzenia roztworu doustnego Theraflu.
***Objawy przeziębienia i grypy dla wskazanego produktu
****W oparciu o sposób przyrządzenia roztworu doustnego Theraflu Extra Grip.

Przechowywanie i użytkowanie

Należy zapoznać się z treścią ulotki przed zastosowaniem leku.
Droga podania: doustna

Dawkowanie
Dorośli i młodzież w wieku 12 lat i powyżej: zawartość jednej saszetki należy rozpuścić w 1 szklance gorącej, ale nie wrzącej wody. Wypić po wystygnięciu do odpowiedniej temperatury. Jednorazowo można przyjąć zawartość 1 saszetki. W razie konieczności dalszego leczenia objawowego dawkę tę można powtórzyć po 4-6 godzinach. W ciągu doby można przyjąć zawartość 3 saszetek. Zgodnie z przedstawionym schematem dawkowania preparat można stosować nieprzerwanie wyłącznie przez 5 kolejnych dni.
Gdy objawy nie ustępują w ciągu 5 dni lub gorączka trwa dłużej niż 3 dni pacjent powinien skonsultować się z lekarzem. Produkt może powodować senność. W związku z tym należy zachować szczególną ostrożność w trakcie prowadzenia pojazdów, obsługiwania maszyn lub wykonywania innych prac wymagających sprawności psychofizycznej.
Szczegółowe informacje w ulotce dołączonej do opakowania.

Przechowywanie: Przechowywać w temperaturze otoczenia

Wymiary:
Wysokość: 132 mm.
Szerokość: 128 mm.
Głębokość: 56 mm.

Opakowanie: Pudełko

Skład

1 saszetka zawiera: paracetamol 650 mg, chlorowodorek fenylefryny 10 mg, maleinian feniraminy 20 mg oraz substancje pomocnicze, w tym: 12,8 g sacharozy, żółcień pomarańczową (E110), 42,3 mg sodu, olej sojowy oraz glukozę (składnik maltodekstryny) – szczegółowe informacje w ulotce

Producent

Haleon Poland sp. z o.o.

Adres producenta

Podmiot odpowiedzialny:
Haleon Poland sp. z o.o.
ul. Rzymowskiego 53,
02-697 Warszawa,
Infolinia dla konsumenta: 800 702 849
e-mail: mystory.pl@haleon.com

Ostrzeżenie dotyczące bezpieczeństwa

Należy sprawdzić, czy inne przyjmowane leki nie zawierają paracetamolu ze względu na ryzyko wystąpienia ciężkiego uszkodzenia wątroby w przypadku przedawkowania.

Lek przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci.

Liczba jednostek

Liczba jednostek: 14