Nurofen Express Forte Kapsułki miękkie 10 sztuk

15,21 

SKU: iAPTEKA1 7932 Kategoria:

Opis

Nurofen Express Forte Kapsułki miękkie 10 sztuk

Opis

Ibuprofenum, 400 mg

Lek przeciwbólowy, przeciwzapalny, przeciwgorączkowy.

Objawowe leczenie:
– łagodnego i umiarkowanego bólu, np. bólu głowy, bólu miesiączkowego, bólu zęba
– gorączki i bólu związanego z przeziębieniem.

OTC – Lek wydawany bez recepty.

Przechowywanie i użytkowanie

Do stosowania u dorosłych oraz dzieci i młodzieży o masie ciała powyżej 40 kg (12 lat i powyżej). Stosować doustnie. Należy zapoznać się z treścią ulotki przed zastosowaniem leku.

Dawkowanie:
Dorośli oraz dzieci i młodzież o masie ciała powyżej 40 kg (12 lat i starsi): Należy połknąć 1 kapsułkę popijając wodą; w razie potrzeby przyjmować 1 kapsułkę co 6 godzin. Nie należy żuć kapsułek.
Dzieci i młodzież: W przypadku dzieci i młodzieży w wieku 12-18 lat należy zasięgnąć porady lekarza, jeśli podawanie leku jest konieczne przez więcej niż 3 dni lub jeśli objawy ulegają nasileniu.
Dorośli: Jeśli po upływie 3 dni w przypadku leczenia gorączki lub 4 dni w przypadku leczenia bólu nie nastąpiła poprawa lub pacjent czuje się gorzej, należy skontaktować się z lekarzem.
Nie należy przyjmować więcej niż 3 kapsułki w ciągu 24 godzin.

Przechowywanie: Przechowywać w temperaturze otoczenia

Opakowanie: Pudełko

Skład

Każda kapsułka miękka zawiera 400 mg ibuprofenu, Zawiera czerwień koszenilową (E124) i sorbitol, częściowo odwodniony, Więcej informacji w ulotce dołączonej do opakowania

Producent

Reckitt Benckiser Poland (S.A.)

Adres producenta

Reckitt Benckiser Poland (S.A.)
ul. Okunin 1
05-100 Nowy Dwór Mazowiecki

Ostrzeżenie dotyczące bezpieczeństwa

UWAGA: Nie stosować większej dawki niż zalecana.

Lek przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.

Liczba jednostek

Liczba jednostek: 10

Dolna granica wieku

Zalecana: 12 rok/lata/lat