Ibuprofen 400 mg Lek przeciwbólowy przeciwgorączkowy i przeciwzapalny 20 sztuk

8,99 

SKU: iAPTEKA1 5110 Kategoria:

Opis

Ibuprofen 400 mg Lek przeciwbólowy przeciwgorączkowy i przeciwzapalny 20 sztuk

Opis

400 mg, tabletki drażowane Ibuprofenum

Lek lbuprofen Aflofarm przeznaczony jest do stosowania doraźnego. Jeżeli po 3 dniach stosowania leku objawy utrzymują się lub nasilają, lub jeśli wystąpią nowe objawy, należy porozumieć się z lekarzem.

Wskazania:
– bóle o różnej etiologii o nasileniu słabym do umiarkowanego w tym: bóle głowy, migrena, bóle zębów, bóle mięśniowe, bóle okolicy lędźwiowo-krzyżowej, bóle kostne i stawowe, nerwobóle;
– bolesne miesiączkowanie;
– gorączka (między innymi w przebiegu grypy, przeziębienia lub innych chorób zakaźnych).

OTC – Lek wydawany bez recepty.

Przechowywanie i użytkowanie

Dawkowanie:
Dorośli i młodzież w wieku powyżej 12 lat:
1 tabletka co 4 godziny po posiłkach. Tabletki należy popić wodą. Nie należy stosować dawki większej niż 3 tabletki na dobę (maksymalna dawka dobowa to 1200 mg ibuprofenu w dawkach podzielonych).
Nie stosować u dzieci w wieku poniżej 12 lat.
Podanie doustne. Należy zapoznać się z treścią ulotki przed zastosowaniem leku.

Przechowywanie: Przechowywać w temperaturze otoczenia

Wymiary:
Wysokość: 63 mm.
Szerokość: 94 mm.
Głębokość: 20 mm.

Opakowanie: Pudełko

Skład

1 tabletka zawiera 400 mg ibuprofenu oraz substancje pomocnicze, w tym sacharozę i sód

Producent

Aflofarm Farmacja Polska Sp. z o.o.

Adres producenta

Podmiot odpowiedzialny:
Aflofarm Farmacja Polska Sp. z o.o.
ul. Partyzancka 133/151
95-200 Pabianice

Ostrzeżenie dotyczące bezpieczeństwa

Lek przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.

Liczba jednostek

Liczba jednostek: 20

Dolna granica wieku

Zalecana: 12 rok/lata/lat