Pycnogenol - Centrum Diabetyka

Wyszukaj
Przejdź do treści

Menu główne:

Pycnogenol

Pycnogenol a retinopatia cukrzycowa

Pycnogenol to naturalna substancja zaliczana do grupy flawonoidów. Nie jest to pojedynczy związek chemiczny, ale kompleks ponad 40 różnych substancji zawartych w ekstrakcie z kory francuskiej sosny nadmorskiej (Pinus pinaster). Pycnogenol to innowacyjny nutraceutyk, którego skuteczność i bezpieczeństwo potwierdzono w licznych w badaniach klinicznych. Przeprowadzone badania wykazują korzystny wpływ Pycnogenolu na narząd wzroku. Pycnogenol ochronia siatkówkę oka przed działaniem wolnych rodników w znacznie większym stopniu niż witamina C, E czy nawet koenzym Q 10 oraz wzmacnia śródbłonek naczyń co usprawnia funkcje mikrokrążenia. Wykazuje również działanie przeciwzapalne, zmniejsza obrzęk siatkówki, poprawia ostrość widzenia. Dlatego pycnogenol pochodzenia naturalnego powinien być stosowany u diabetyków z retinopatią cukrzycową oraz profilaktycznie w trosce o prawidłowe funkcjonowanie drobnych naczyń krwionośnych (naczyń włosowatych) siatkówki oka, których funkcje mogą być szczególnie zaburzone w retinopatii cukrzycowej. Działanie pycnogenolu mogą wzmacniać inne flawonoidy np. rutyna.

Pycnogenol znajdziesz w następujących produktach: Bio-Pycnogenol oraz Retico30

Bio-Pycnogenol
kupisz w dobrych aptekach.
Retico 30
kupisz w dobrych aptekach.

Znajdź inne produkty zawierające pycnogenol

Zobacz pozostałe produkty polecane w cukrzycy

Astaksantyna

Astaksantyna to niezwykle silny antyoksydant, który redukuje toksyczność glukozy, chroni komórki Beta trzustki oraz ogranicza powikłania w cukrzycy

Cynk organiczny

Czy wiesz, że minerał może odgrywać rolę w leczeniu cukrzycy wynikającej z zaburzenia metabolizmu węglowodanów? Jednakże badania wykazały, że cynku może być z pewnością korzystny w leczeniu cukrzycy.

Pycnogenol

Pycnogenol

pycnogenol pochodzenia naturalnego powinien być stosowany u diabetyków z retinopatią cukrzycową oraz profilaktycznie w trosce o prawidłowe funkcjonowanie drobnych naczyń krwionośnych (naczyń włosowatych) siatkówki oka.

Diabetegen

Diabetegen

Diabetegen i Diabetegen Forte skutecznie regenerują tkankę w stopie cukrzycowej. Diabetegen to krem wspomagający regenerację tkanki stanowi RATUNEK DLA SKÓRY W NAGŁYCH PRZYPADKACH

Neoteric Diabetic.

Neoteric Diabetic Skin Care - produkty zaprojektowane dla diabetyków

 
Copyright 2015. All rights reserved.
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego