Astaksantyna - Centrum Diabetyka

Wyszukaj
Przejdź do treści

Menu główne:

Astaksantyna

Astaksantyna w cukrzycy

Astaksantyna to niezwykle silny antyoksydant, który nadaje czerwonawe zabarwienie m.in. łososiom, pstrągom, homarom, krewetkom i krabom. W przeciwieństwie do innych antyoksydantów, jej struktura pozwala na umiejscowienie w dwuwarstwowej błonie komórkowej przez co chroni błonę komórkową, białka oraz DNA przed szkodliwym działaniem wolnych rodników. Astaksntyna jest 800 x aktywniejsza niż koenzym Q10, 550 x aktywniejsza niż witamina E oraz  40 x aktywniejsza niż beta karoten.

Jak odkryto astaksantynę?

Haematoccocus pluvialis jest mikroalgą zamieszkującą skalne jeziorka Archipelagu Sztokholmskiego. W niesprzyjających warunkach środowiska, kiedy wodne oczka wysychają, jest w stanie wytworzyć niezwykle odporną formę, zdolną do przetrwania w palących promieniach słońca. Jej ściany komórkowe grubieją, w obrębie komórki akumulują się tłuszcze i wytwarzana jest astaksantyna. Astaksantyna chroni jądro komórkowe i inne organelle oraz składniki odżywcze przed utlenieniem pod wpływem promieniowania UV. Dzięki niej alga jest w stanie przetrwać długie okresy suszy i surowe warunki klimatyczne.


Astaksantyna a m
etabolizm w cukrzycy

Astaksantyna
redukuje toksyczność glukozy.
Zapobiega nieenzymatycznej glikozylacji, czyli wiązaniu się glukozy z proteinami i powstawaniu produktów AGE (advanced glycation end-products) oraz degeneracji błon mitochondrialnych. Ogranicza powstawanie sorbitolu, który pojawia się w obecności znacznego stężenia glukozy i wolnych rodników.

Astaksantyna
chroni komórki Beta trzustki.
Przeciwdziała niszczącemu oddziaływaniu wolnych rodników na wrażliwe tkanki, szczególnie te, które mają chorobowo upośledzoną zdolność do regeneracji.

Astaksantyna
ogranicza powikłania w cukrzycy.
Przeciwdziała powikłaniom w cukrzycy, wywołanym przez AGE, związanym m.in. z glikozylacją mieliny w komórkach nerwowych, odkładaniem płytek miażdżycowych w naczyniach krwionośnych oraz złogów AGE w kłębuszkach nerkowych. Ma również wpływ na powstawanie zmarszczek, bezpłodność i zaćmę.

Astaxantynę znajdziesz w następujących produktach: Astaxin, Astaxin Vision, NucleVital

kupisz w dobrych aptekach
kupisz w dobrych aptekach
kupisz w dobrych aptekach

Znajdź inne produkty, w których zawarta jest astaksantyna

Zobacz pozostałe produkty polecane w cukrzycy

Astaksantyna

Astaksantyna to niezwykle silny antyoksydant, który redukuje toksyczność glukozy, chroni komórki Beta trzustki oraz ogranicza powikłania w cukrzycy

Cynk organiczny

Czy wiesz, że minerał może odgrywać rolę w leczeniu cukrzycy wynikającej z zaburzenia metabolizmu węglowodanów? Jednakże badania wykazały, że cynku może być z pewnością korzystny w leczeniu cukrzycy.

Pycnogenol

Pycnogenol

pycnogenol pochodzenia naturalnego powinien być stosowany u diabetyków z retinopatią cukrzycową oraz profilaktycznie w trosce o prawidłowe funkcjonowanie drobnych naczyń krwionośnych (naczyń włosowatych) siatkówki oka.

Diabetegen

Diabetegen

Diabetegen i Diabetegen Forte skutecznie regenerują tkankę w stopie cukrzycowej. Diabetegen to krem wspomagający regenerację tkanki stanowi RATUNEK DLA SKÓRY W NAGŁYCH PRZYPADKACH

Neoteric Diabetic.

Neoteric Diabetic Skin Care - produkty zaprojektowane dla diabetyków

 
Copyright 2015. All rights reserved.
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego